Run4Motion by Rasta Vrečko

…Mariborski tekači, ki pa naslednje leto ne smejo nastopat…

» Oh, medaljo sem dobila! Ne morem …verjeti! V tej vročini! Pa še mišica na desni strani zadnjice (Piriformis sindrom-bolečina v zadnjici) me je zaradi intenzivne vadbe kickboksa prvih 7 km bolela…Nemogoče je mogoče, bi rekel Robert Kereži…«
Med hojo na oder sem poslušala kolege Mariborske tekače, ki so pospremili moje ime z vzkliki. Kako lepo, da se veselijo z menoj! Tudi jaz se vedno razživim, ko jim uspejo dobre, odlične uvrstitve in odtečejo po svojih najboljših močeh, ker vem kako »pridno« so trenirali. Mb tekači tečemo pod vodstvom Aleša Vange. Ob torkih, četrtkih in pogosto ob vikendih v vsakem vremenu. Včasih, kakšen torek, »odlaufam« v zanimivi »bratovščini« in vselej pridem domov srečna in zadovoljna. Vsi tekači in tekačice so posebni. Krasni! Vsak svoj car, vsak posebej raketa zase… Rekreativci. Tekači s srcem in dušo. Zaradi njih sem ostala na zaključni podelitvi, da zaploskam vsem, ker so tekli izvrstno na 5, 10, 21 km in v skupinah, zato sem bila toliko bolj zbegana, ko so me organizatorji poklicali na oder. Rezultatov sploh nisem šla gledat na oglasno desko… Nisem preveč tekmovalna, le vztrajna in vzdržljiva. V moji starostni skupini je tekla tudi Helena Javornik, ki je bila obenem najhitrejša tekačica na tekmi. Nikoli si nisem mislila, da bom kdaj na stopničkah skupaj s Heleno Javornik, saj je najuspešnejša slovenska tekačica vseh časov. Javornikova je večkratna olimpijka in udeleženka svetovnih in evropskih prvenstev…) Mariborska tekačica Tanja, ki je z nasmehom osvetlila stopničke, je po 21 km zapisala : » Peklensko vročih in hribovitih 21 km. Po dolgem času je bil v Mariboru polmaraton in hotela sem ga….. in sem ga pretekla….Čestitke vsem tekačem, se posebej pa Mariborskim tekačem, ki so/smo danes bili na vseh razdaljah vrščeni😊😊. Bravo mi🏃♀️🏃♂️
Tek je bil utrudljiv, ker je potekal v vročem dnevu. 26 stopinj!!! Žgoča cesta! Večina proge je potekala po asfaltu. Na trenutke je bil občutek, kot bi tekel po grelni plošči. Na 10 km, v Počehovi, natančneje v stavbi Porsche, je bila zanimiva popestritev in presenečenje, saj smo tekli skozi hladno avtohišo s svetlobnim rdečim efektom in »škropilnico«. Dobrodošla je bila »zalivalka« še na dveh postajah. Blažena prha na Studenški brvi! Osvežitev, ki je razvedrila okoli 700 tekačev. Najlepše je bilo zatem teči ob Dravi, saj je bilo zaradi vodne prhe in reke osvežujoče in so se vroče noge spočile… Tekač Darko (Diabetes can t stop us) je zapisal: »Ob 10.15 je bilo, in dirka se je pričela. Tokrat smo skupaj tekli trije ‘sladki’, ki se ne damo kar tako.« Darko in Raf sta tudi diabetika tipa 1in če ne bi tekla z njima (natančneje med njima – v sredini), bi tekla počasneje, v svojem res počasnem jogging tempu. Moja želja je vedno zgolj »priti« na cilj. Zaradi tempa 6:19 min/km, sem si zaslužila medaljo. Za sotekača je bil to počasen tek, zame pa niti ne. Tekačica Klavdija je zapisala: »Maribor je dobil novi tek, Run4Motion! 👍Organizacija takšne prireditve je velik zalogaj, zato iskrene ČESTITKE organizatorjem za TOP izvedbo vseh tekov, še posebej polmaratona! 👏💪🏃 Bili so tudi dobrodelni, saj so polovico od štartnin namenili Rdečim noskom! Upam, da Run4motion postane in ostane tradicionalen mariborski tek! Zmagala pa je sadna solata, ki nas je pričakala v cilju! 😋🍉🍌🍓🍍«
PS. Lubenice je izrezoval in dekoriral kulinarični mednarodni sodnik in prejemnik mnogih zlatih odličij za kuhanje Robi Lukas, ki mi je nesebično dvakrat pomagal z nasveti v pripravah za mednarodni Hemp kongres – kuharsko tekmovanje iz ind. konoplje. Oh, popestritev z lubenicami – krasna ideja organizatorjev.
Neustavljivi Branko Gašparac pa je zapisal: »….dobra družba, veselje v cilju, kot ga znajo pričarat Mariborski tekači, ki pa naslednje leto ne smejo nastopat, ker vse medalje poberejo…«
😂😂«
Run4Motion 21 km
Ženske
1. 141 Helena Javornik 1966 Tekaška vadba v Mariboru 0:38:27(1.) 1:06:59(1.) – 1:33:18 1:33:18 – — 4:26 min/km 1:33:18
20. 131 Rasta Vrečko 1968 MB TEKAČI 0:52:22(24.) 1:33:43(21.) -3 2:12:33 2:12:55 -1 +39:37 6:19 min/km 2:12:55

Vir: Facebook